Nővérem halálos betegen kötött egy Ajándékozással vegyes tartási szerződést ún. barátnőjével-szomszédjával 4 milliós házára+ingóságaira. Az ügyvéd is tudta rajtuk kívül, hogy értékaránytalanság lesz. Ezért került bele, hogy ezeken felül megkapja ajándékba. /Regöly, Tolna megye/
Rögtön bejegyzésre is került az ingatlan, nem is képezte ezért a hagyaték tárgyát. Nővérem ugyanis 4,5 hónap múlva meghalt. A szerződés túlzóan, kényszeresen tartalmazza, hogy minden az eltartóé, és ennek fejében mit kap nővérem. Látszik, hogy engem mindenképpen ki akartak zárni.
Tudjuk, elsősorban a szomszédok erre való figyelem felhívására, ill. nővérem folyószámlakivonataiból, hogy fentieken felül még mindent ő fizetett, még a saját temetésére is előre odaadta a pénzt.
A szerződés nagyon átlátszó, első oldala alá sincs írva, lehet, hogy vmilyen jogszabályba ütköző, pl. hogy célja, hogy az örököst kizárják, vagy egyéb;
jó erkölcsbe ütköző, értékaránytalan, lehet, hogy már megkötése pillanatában semmis. Ezeket én nem tudom megítélni, hogy esetleges peres eljárásban nyerő lehessek.
A szerződésben szerepel az is, hogy nővérem pénzbeli dolgaival, nyugdíjával szabadon rendelkezik. Mit jelent ez? Azt, hogy szabadon a rezsijén kívül is ő fizet mindent, amit a gondozói eltartónak kellene, és a bankkártyájáról is szabadon lenyúlhatnak pénzt, még a halála után is? Vagy ez is adhat megtámadhatósági felületet? Ez a körülmény: bankszámla már bekerült a hagyatékba, úgyhogy ez is érint engem.
És egyáltalán, a gondozás kivitelezése, már magatehetetlen állapotában a vele való bánásmód: alig voltak vele, épphogy tisztába tették, éjszaka bezárták, talán nappl is; minimális, nem baráttól elvárható.
Szeretném tudni milyen lehetőségeim vannak, ebben kérem hozzáértő segítségüket. A szerződést nyilván látniuk kellene.
Köszönöm: Rácz Hedvig
Nincs hozzászólás