Végrehajtás alatt lévő bérleti szerződés

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

Segítségüket, tanácsukat szeretném kérni egy kacifántos ingatlan ügyben.

Tények: Adott egy nem lakó ingatlan, üzlethelyiség/iroda. Ezt több éve béreli a cégem a tulajdonostól (volt/régi tulajdonos?).
Tavaly végrehajtás alá került az ingatlan, melynek az árverése októberben lezajlott az MBVK oldalán. Én, mint magánszemély (és egyben a bérlő cég tulajdonosa) sikeres licittel “megvásároltam“ az ingatlant.
Az árverési jegyzőkönyv aláírása és teljes vételár kifizetése után kaptam értesítést, hogy a végrehajtás folyamatát egy kifogás benyújtása miatt felfüggesztették.
(nem szabályosan lett benyújtva, a végrehajtónak nem is volt tudomása róla a jegyzőkönyv aláírásakor, ezért is lett most elutasítva a kifogás)
Ebben az ügyben most született bírói döntés, első fokon a kifogás beterjesztése elutasításra került (fellebbezésre van lehetőség).
Ha fellebbezésre kerül a sor, mire döntés születik másod fokon lejár a bérleti szerződésünk.

A volt? tulajdonos (ő most még a tulajdonos egyáltalán? ) még a szerződésünk lejárta előtt új szerződést kíván kötni hosszú távra , egy összegben való, nagy összegű, készpénzes kifizetést kér, amit részünkről nem tudunk és nem is akarunk vállalni.
(mi szeretnék törvényesen eljárni, de ő semmilyen kompromisszumra nem hajlandó, a havi bérleti díj fizetésről hallani sem akar)

A kérdéseim, amire szeretnék választ kapni:

Ki most ennek az ingatlannak a tulajdonosa?
Köthet-e a volt/régi tulajdonos új bérleti szerződést erre az ingatlanra, ha már sikeres licit történt és már aláírtam az árverési jegyzőkönyvet és kifizettem a teljes vételárat ?
El kell-e hagynom az ingatlant ha lejár a szerződésem ?
Kirakhat-e erőszakkal az ingatlanból ?

Megköszönve megtisztelő válaszát,köszönettel:Jablonkai Miklós


Nincs hozzászólás